Відокремлений структурний підрозділ "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету"

Відокремлений структурний підрозділ "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету"

вул. Чуднівська, 101, м. Житомир, Україна, 10005, (0412)24-25-33, vsp.ztefk@gmail.com
(0412)24-25-34; +38(096)8621672(viber, telegram)
Директор: Губарєв Григорій Леонідович


МІСЯЧНИК ЗАХОДІВ ДО 27 РІЧНИЦІ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ГРИВНІ

Двадцять сім років тому народилася сучасна національна валюта – гривня. Ось уже третину століття – це не тільки грошова одиниця, національна валюта, але й символ нашої держави. Грошова реформа тривала з 2 до 16 вересня 1996 року. У цей період купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території України. Вже втретє Циклова комісія гуманітарних та природничих дисциплін залучає студентів до участі у місячнику заходів від Національного банку України. Молодь має змогу дізнатись про історію національної валюти, грошового обігу, ювелірної справи, фалеристики, нумізматики; особливості сучасних грошей, їх дизайну та функціональності; засоби захисту від шахраїв. 05 вересня 2023 р. гуртківці «КЛІО» з керівником к.і.н. Панченко В.С. долучились до онлайн зустрічі з істориком, етнографом, аспірантом Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Ігорем Турейським на тему: «Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі». Під час зустрічі студенти дізнались про особливості українських традиційних прикрас, а саме про їх виразні взірці для виготовлення яких використовувалися монети. Прикраси як обов’язковий атрибут традиційного вбрання, вражають своєю варіативністю та локальною специфікою, оригінальною майстерністю, відображають художньо-естетичне бачення українців. Якою була роль та функція прикрас в традиційному костюмі та в уявленнях наших предків? Які типи прикрас з монетами побутували в різних регіонах України у 19 – на початку 20 ст.? Якими бувають українські дукачі? Всі ці сюжети захопили присутніх та дозволили краще познайомитись із яскравим виявом української традиційної культури.


© 2016, 2024, Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж.