Відокремлений структурний підрозділ "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету"

Відокремлений структурний підрозділ "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету"

вул. Чуднівська, 101, м. Житомир, Україна, 10005, (0412)24-25-33, vsp.ztefk@gmail.com
(0412)24-25-34; +38(096)8621672(viber, telegram)
Директор: Губарєв Григорій Леонідович


ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ ТА РЕПРЕСІЙ

Історична пам’ять – це один з головних компонентів формування української національної ідентичності. Спільне уявлення про минуле власного народу є основою для згуртування народу і його подальший розвиток як нації. Історична пам'ять є тим генетичним кодом нації, розшифрування якого може вказати на притаманні нації схильності, її слабкі та сильні сторони, визначити доречні та потрібні шляхи розвитку. Колективна історична пам'ять - це непомітний, на перший погляд, проте сильний механізм впливу на людей та події. Національний менталітет, забобони та упередження, ксенофобія та расизм є до певної міри результатами маніпулювання історичною колективною пам'яттю. Тому особливо важливо в умовах інформаційної війни, що веде ворог, розповісти молоді правду про радянський тоталітарний режим та його наслідки для українського народу. З метою популяризації історичної правди про події Голодомору та політичних репресій та на виконання розпорядження Управління національно-патріотичного виховання, молоді і спорту ЖОДА викладачі циклу гуманітарних та природничих дисциплін провели серію меморіальних заходів: бібліотечний урок-реквієм «Пам’яті незгасна свіча…1932-1933рр» (Мисюра Т.В. у співпраці із Бібліотекарем коледжу), відкрита лекція «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України» (Мосієнко О.В., Панченко В.С. у співпраці із музейним працівником Житомирського обласного краєзнавчого музею), Історичний кінозал показ фільму «Скорботні жнива» та виставка історичних документів (Панченко В.С.), участь груп ТО10 і РО8 в історичному вебінарі «Повстання у роки Голодомору», що проводився на базі Поліського університету д.і.н. Махоріним Г.Л. (Панченко В.С.). Метою цих заходів було виховувати особистісні риси громадянина України, патріотизм, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих; ознайомлення студентів з трагічним минулим нашого народу; формувати любов до історії країни, розвивати вміння аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати і систематизувати, формувати гнучкість, самостійність, критичність мислення.

Галерея


© 2016, 2024, Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж.